Lauren C. Anderson '79
Bruce A. Bird, Ph.D. ’77
Sandra L. Smith Bodnyk ’73
Lance Richard Bruck, M.D., F.A.C.O.G., F.A.C.S. ’89, P’21, Board Chair
Leslie M. Cavaliere '86
Rev. Patricia A. Davenport
Rev. Christopher deForest
Beth M. Adderly Donaldson ’92
Michael J. Doyle, Jr. '94
Dawn R. Eilenberger '79
V. James Galgano ’78, P’08
Shannon Gary, Ed.D. ’97
Kathleen E. Harring, Ph.D., President (ex officio)
Nancy Hutton, M.D. ’75
David P. Jenkins '83
Rev. Wilma S. Kucharek
Raymond McDaniel, Jr. P’17
A. Benjamin Miles III ’13
Elmer Moore, Jr. ’99
Douglas J. Peebles ’87
Richard P. Romeo ’79
Harold “Sam” Stovall ’77
Timothy P. Walbert ’89
Dennis M. Williams, Jr. ’97
WEISS FELLOWS
Alexa Gauweiler ’21
Ross T. Handler ’14
Eric L. Berg ’78
Kim D. Bleimann ’71
Tammy Bormann ’83 P’16
Richard F. Brueckner ’71, P’04, P’10
Greg Butz
Tammy Bormann ’83 P’16
Richard F. Brueckner ’71, P’04, P’10
Greg Butz
Linda M. Speidel Cenci ’75, P’06
Cecilia Conrad, Ph.D.
Cecilia Conrad, Ph.D.
Richard C. Crist, Jr. ’77, P’05, P’09
Barbara F. Crossette ’63, P’82, GP’13
Edward M. Davis ’60
Susan Ettelman Eisenhauer ’77
Lona M. Farr ’62, P’94
Greg Fox ’76
Stuart W. Freiman ’75
Barbara F. Crossette ’63, P’82, GP’13
Edward M. Davis ’60
Susan Ettelman Eisenhauer ’77
Lona M. Farr ’62, P’94
Greg Fox ’76
Stuart W. Freiman ’75
Gerald A. Galgano ’80, P’11, P’14
Marion E. Glick ’82
Julie Pfanstiehl Hamre ’72
John M. Heffer P’96
Sandra Schuyler Jaffee P’04
John D. “Jack” Ladley ’70, P’01
N. Danté LaRocca ’78, P’22
Melanie M. Mason ’83
David Nowack ’67
Beatrice O’Donnell P’10
Mark Paris ’80, P’16
Jeffrey R. Porphy ’89
John B. Rosenberg ’63
Arthur Scavone ’81
Joseph B. Scheller
Eric C. Shafer ’72
Paul Silverman ’78
James A Skidmore Jr. ’54
Joan C. Triano ’81
Donna Tyson ’78
Karen Wagoner ’71
Marion E. Glick ’82
Julie Pfanstiehl Hamre ’72
John M. Heffer P’96
Sandra Schuyler Jaffee P’04
John D. “Jack” Ladley ’70, P’01
N. Danté LaRocca ’78, P’22
Melanie M. Mason ’83
David Nowack ’67
Beatrice O’Donnell P’10
Mark Paris ’80, P’16
Jeffrey R. Porphy ’89
John B. Rosenberg ’63
Arthur Scavone ’81
Joseph B. Scheller
Eric C. Shafer ’72
Paul Silverman ’78
James A Skidmore Jr. ’54
Joan C. Triano ’81
Donna Tyson ’78
Karen Wagoner ’71
as of April 1, 2024